ניהול פיננסי

ניהולו של כל עסק מורכב מפעילות בתחומים רבים כמו שיווק, מכירות, ייצור וכו'. אך כל אלה לא יכולים להתקיים אם המערכת הפיננסית אינה מנוהלת כראוי.

ניהול פיננסי כולל כמה רבדים פנימיים שיש לנהל במקביל כדי שהעסק לא יחרוג ממסגרות האשראי שלו ולא יגיע למצבים העלולים לסכן את המשך קיומו.

ניהול פיננסי בקריות

ניהול פיננסי אפקטיבי מתבצע בדרך כלל על ידי מנהלי כספים חיצוניים היודעים לנווט את הספינה לחוף מבטחים בהתאם לפעילות ולצורך של כל עסק בכל זמן.

מנהל פיננסי מכין בשלב הראשון דוחות אקוטיים כמו תזרים מזומנים ודות רווח והפסד כדי להבין באופן ספציפי מה מצבו של העסק בכל אחד מאפיקי הפעילות שלו.

באופן סדיר ותכוף הוא מנהל מעקב ובקרה על כל מה שקורה בתחומי העיסוק של החברה ונוהג לייעץ לבעל העסק על שינויים שכדאי לבצע. לדוגמה הגברת הייצור של מוצר שנמכר יפה ועצירת ייצורו של מוצר שלא מצליח להימכר והוא ממלא את כל המדפים במחסנים.

ניהול פיננסי מקצועי

היועץ הפיננסי שלנו מדריך כל לקוח באופן מפורט אילו מסמכים הוא אמור להעביר למשרדנו כדי שתתבצע בדיקת החזר מס באמצעות סימולטור החזר מס.

המסמכים כוללים טופסי 106 מכל מקומות העבודה שבהם עבדו בני הזוג בכל אחת משש השנים הללו, אישור מביטוח לאומי על גובה דמי האבטלה אם לא עבדו במהלך כמה חודשים, דמי לידה אם קיבלה האישה כספים מהמוסד לביטוח לאומי לאחר לידה, אישור של גרוש על כך שהוא משלם מזונות לגרושתו ולילדיו ולכן יש לו נקודות זיכוי בגין הוצאה זו.

בנוסף לכך, יש להעביר את האישורים השנתיים המעידים על סך הכספים שבני הזוג הפרישו לחסכונות שונים המוכרים במס בכל שנה כמו ביטוחי חיים, ביטוחי מנהלים, קופות גמל, קרנות פנסיה ואישורים על תרומות לגופים שונים המוכרים למס על פי סעיף 46.

מחשבון החזר מס בודק את נתוני ההכנסות, נקודות הזיכוי וההוצאות וכך רואים אם אכן קיים החזר מס הכנסה או לא בכל אחת מהשנים הללו.

מימון אשראי לעסקים

אם ברור למנהל הפיננסי שהחברה זקוקה למימון כדי לקדם את עסקיה, לבצע פיתוח עסקי או לדאוג להון החוזר, הוא פועל לגיוס אשראי מקרנות סיוע לעסקים כמו הקרן בערבות מדינה, הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות. היועץ הפיננסי יבדוק לעומק את ההצעות השונות ויחליט מהי העסקה שתמנף את הפעילות וגם מתאימה ליכולת ההחזר של העסק.

מסגרת האשראי מסניף הבנק

על פי ההתנהלות העסקית השוטפת בחשבון הבנק העסקי, מאשר סניף הבנק מסגרת אשראי. במקרים רבים המסגרת אינה תואמת את צרכי החברה כיוון שיש צורך בנוסף לכך למסגרת ייעודית לתחום מסוים כמו עבור ערבויות בנקאיות לדמי שכירות בקניונים או ערבויות ביצוע לפרויקטים שונים.היועץ הפיננסי מתלווה לבעל העסק לפגישה בסניף הבנק. הוא זה שמסביר לנציגי הבנק בשפתם את הצורך הכלכלי והיקפו. ליועצים הפיננסיים יש סיכוי הרבה יותר גבוה לקבל מסגרות אשראי מוגדלות או הצעה טובה להלוואות לעסקים תוך הגדלת הביטחונות. כל הצעה תישקל באופן מדוקדק עד קבלת ההחלטה על ההצעה המתאימה ביותר לעסק שלא תכביד עליו כספית ביום יום.

ניהול משברים

עסק המצוי במשבר, חייב מנהל פיננסי שייחלץ אותו מהצרה שאליה נקלע. הוא זה שבוחן את המצב מכל היבטיו ומציע תהליכי התייעלות הכוללים לעיתים פיטורי עובדים עקב אבטלה סמויה, סגירת קו פעילות שאינו רווחי, ייעול שיטות עבודה, תמחור נכון של הפריטים השונים, הגדלת מסגרת האשראי, טיפול בקבלת הלוואה מקרן בערבות מדינה ופעולות נוספות שיגרמו למהפך ושינוי חיובי בעסק.

הבעלים חייב להבין לעומק את החשיבה של היועץ הכלכלי וללכת אתו במסלול שקבע כדי לבצע את השינויים המתבקשים שיובילו את העסק לדרך המלך.

הצעות משתלמות
הלוואה עד ₪1,000,000

הלוואת אקספרס חכמה

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
מחיקת רישום שלילי BDI

בנייה ודירוג אשראי

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
תוכנית עסקית ובניית תקציב

לשנת 2019

לפרטים נוספים

סגירת תפריט