יועץ עסקי

קבוצת "טל גרופ" עבודת בשיתוף פעולה עם כל הבנקים בישראל

מישל טל – יועץ עסקי

כל עסק זקוק לייעוץ עסקי בשלב כלשהו בחייו. בין אם מדובר בעסק שנמצא בראשית דרכו אשר אינו יודע כיצד לקדם את העניינים, או עסק ותיק הנמצא על פרשת דרכים. כשנוצר הצורך לקבל החלטות גורליות, חשוב לקבל ליווי מקצועי. מישל טל הוא יועץ עסקי מנוסה המלווה כל עסק לאורך כל הדרך. הוא מנכ"ל שותף של קבוצת טל גרופ, העוסקת בתחום הייעוץ, וגם יועץ עסקי בכיר. למישל ניסיון עשיר של 17 שנה בתחום הייעוץ העסקי, ניהול פיננסים וגיוס אשראי. כדי להכיר טוב יותר את התחומים שבהם עוסק מישל, כדאי להכיר כל אחד מהם.

תחומי אחריותו של היועץ העסקי

יועץ עסקי מקצועי אחראי על מגוון רחב של תחומים. הוא מסייע לעסק לבנות את התכנית העסקית שלו, בוחן את מצבו הכלכלי של העסק ובוחן את הכדאיות הכלכלית לפני ביצוע החלטה מכריעה, מנתח את פעילותיו של העסק, מאתר את נקודות החוזקה והחולשה ומתכנן תכנית פעולה.

בונים תכנית עסקית

כאמור, אחד מבין תפקידיו הרבים של יועץ עסקי הוא בניית תכנית עסקית. באופן כללי, לפני שעורכים את התכנית, מבצע היועץ אפיון, תוך שהוא לומד על החברה ועל תחום העיסוק שלה. התכנית העסקית יכולה להשתנות מעסק אחד למשנהו, אך היא גם כוללת כמה סעיפים עיקריים שכדאי להכיר:

אילו מוצרים ושירותים מציע העסק

או במילים אחרות, איזו בעיה נועד העסק לפתור עבור לקוחותיו. בסעיף זה ניתן גם לכלול היבטים פיננסיים ושיווקיים, כולל היתרונות הייחודיים של השירותים ומדוע הם טובים יותר מאלה של המתחרים.

איך יפעל העסק

מה יהיה המבנה שלו: כמה עובדים יהיו בו? אילו תפקידים יהיו להם? איך תיראה ההנהלה של העסק? שאלות אלה ואחרות יעצבו את האופי של העסק, כך שניתן יהיה לקבל תמונה מדויקת יותר. בסעיף זה מתייחסים גם לנקודה השיווקית – מי יהיה קהל היעד? אילו מתחרים יש לכם בתחום? כמו כן, סעיף זה מתייחס לשאלה כיצד כל איש מפתח בחברה יקדם את ההצלחה של העסק.

מנתחים את השוק התחרותי עם יועץ עסקי

כדי להשתלב בשוק התחרותי, חשוב ללמוד על המתחרים כמה שניתן. לפני שהוא יוצא לדרך, כל עסק צריך לגלות מהן החוזקות של מתחריו ומהן החולשות שלו. כך ניתן יהיה לגייס תכנית פעולה, להיבדל מאחרים ולבלוט בנוף. חשוב לנתח מה עובד עבור אחרים ומה לא, כדי להבין כיצד לנהל את העסק ואת מערך הלקוחות.

משווקים את העסק

לא ניתן לבנות תכנית עסקית ללא תכנית של שיווק ומכירות. כי כאשר העסק עולה לאוויר, עליו לידע לקוחות פוטנציאליים על בואו. חשוב לבחון את אמצעי השיווק העומדים לרשותו של העסק ולהתאים את הרלוונטיים ביותר.

בוחנים את מקורות המימון

כדי להתחיל לקדם עניינים, העסק זקוק למקורות מימון. על מנת לדעת איזה סכום לגייס, על בעל העסק להגדיר בדיוק רב כיצד הוא עומד להשתמש בכסף: האם הוא ישלם משכורת לעובדים, יפתח תכנית עסקית, או אולי ירכוש מוצרים חדשים?

גיוס אשראי – מה זה אומר?

יועץ עסקי מקצועי מסייע לבעל העסק לגייס את מקורות המימון שלו. הוא בונה עם בעל העסק תכנית מסודרת שתגדיר את המטרות שלהן ישמש הכסף.

בימינו קיימים שלושה מקורות גיוס אשראי עיקריים.

המקור הראשון הוא הבנק. נציג הבנק בוחן את ההיסטוריה הבנקאית של בעל העסק ומחליט אם לאשר לו את ההלוואה. על אף שהבנק נחשב למקור מימון בטוח, הוא לא תמיד מעניק את התנאים הטובים ביותר ללווה מבחינת אחוז הריבית.

המקור השני הוא חברות אשראי חוץ בנקאיות. אף על פי שבעבר עבדו החברות עם גופים מפוקפקים, היום זוכות חברות האשראי לפיקוח מצד הרשויות. תהליכי גיוס אשראי דרך חברות אשראי מהירים יותר בדרך כלל מאלה של הבנקים, אך הריביות נחשבות לגבוהות יותר.

המקור השלישי הוא קרנות סיוע מטעם המדינה. גיוס אשראי זה מתאים במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים שאינם יכולים להשיג מימון מהבנק.

מנהלים את הפיננסים

ניהול פיננסים הוא שירות חשוב שמציע היועץ העסקי לבתי העסק. ניהול זה מתייחס לכל ההיבטים הפיננסיים הכוללים הכנת דוחות כמו תזרים מזומנים או רווח והפסד, ביצוע מעקב אחר הפיננסים של החברה, בדיקת החזר מס וכדומה.

אם נסכם, ראינו רק כמה היבטים שהם חלק בלתי נפרד מעבודתו של היועץ העסק. מישל טל הוא יועץ עסקי בכיר שיש לו ניסיון רב בהכנת תכניות עסקיות לעסק, התאמת מקור המימון היעיל ביותר עבור העסק, ניהול דוחות ופיננסים ועוד.

מישל טל יועץ עסקי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
הצעות משתלמות
הלוואה עד ₪1,000,000

הלוואת אקספרס חכמה

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
מחיקת רישום שלילי BDI

בנייה ודירוג אשראי

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
תוכנית עסקית ובניית תקציב

לשנת 2019

לפרטים נוספים

סגירת תפריט
נגישות