החזרי מס

כל השכירים במשק משלמים מס הכנסה מתוך השכר בגובה הנקבע להם על פי דרגות המס שנקבעות על פי מצבם המשפחתי, מספר ילדיהם, נקודות הזיכוי שלהם, מספר מקומות העבודה שלהם ופרמטרים נוספים. נוצרים מצבים רבים שבהם אזרחים משלמים מס שגובהו הוא מעל הסכום שהיו אמורים לשלם על פי החוק, עקב הפרשה לחסכונות, טעויות בחישוב המס בעת עריכת תלושי השכר וסיבות נוספות. מס הכנסה מאפשר במקרים הללו להגיש דוחות אישיים עד שש שנים אחורה וכך לקבל את החזר המס המגיע ללקוחות.

המסמכים הדרושים הגשת הדוחות האישיים

היועץ הפיננסי שלנו מדריך כל לקוח באופן מפורט אילו מסמכים הוא אמור להעביר למשרדנו כדי שתתבצע בדיקת החזר מס באמצעות סימולטור החזר מס.

המסמכים כוללים טופסי 106 מכל מקומות העבודה שבהם עבדו בני הזוג בכל אחת משש השנים הללו, אישור מביטוח לאומי על גובה דמי האבטלה אם לא עבדו במהלך כמה חודשים, דמי לידה אם קיבלה האישה כספים מהמוסד לביטוח לאומי לאחר לידה, אישור של גרוש על כך שהוא משלם מזונות לגרושתו ולילדיו ולכן יש לו נקודות זיכוי בגין הוצאה זו.

בנוסף לכך, יש להעביר את האישורים השנתיים המעידים על סך הכספים שבני הזוג הפרישו לחסכונות שונים המוכרים במס בכל שנה כמו ביטוחי חיים, ביטוחי מנהלים, קופות גמל, קרנות פנסיה ואישורים על תרומות לגופים שונים המוכרים למס על פי סעיף 46.

מחשבון החזר מס בודק את נתוני ההכנסות, נקודות הזיכוי וההוצאות וכך רואים אם אכן קיים החזר מס הכנסה או לא בכל אחת מהשנים הללו.

אופן הגשת הדוחות האישיים

היועצים הפיננסיים המקצועיים שלנו מכירים את אופן הכנת הדוחות הללו מכל היבטיהם ומודעים לחוקים השונים הקיימים לגבי רף התשלום למס הכנסה. על פי הנתונים הללו הם מנחים את הלקוחות איך לפעול כדי שהדוחות יכילו את מלוא המידע הרלוונטי. את דוחות החזרי מס הכנסה אנו מגישים לפקיד השומה המפיק שומה על פי הנתונים שנרשמו.

לאחר הליך קצר של בדיקה, הצלבה ואמות הנתונים, מועברים הכספים לחשבון הבנק של הלקוחות. בדרך זו אפשר לקבל סכומים נאים הנעים בין מאות שקלים לאלפי שקלים.  סך ההחזר תלוי בסך ההכנסות וההוצאות המוכרות של כל משפחה.

הצעות משתלמות
הלוואה עד ₪1,000,000

הלוואת אקספרס חכמה

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
מחיקת רישום שלילי BDI

בנייה ודירוג אשראי

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
תוכנית עסקית ובניית תקציב

לשנת 2019

לפרטים נוספים

סגירת תפריט