גישור עסקי

מחלוקות וסכסוכים עסקיים קורים לא אחת בין שותפים או גורמים עסקיים. במקרים רבים כל אחד מהצדדים מתבצר בעמדתו כיוון שהוא בטוח בצדקתו ולכן אין אפשרות לקדם את התהליך ולהגיע לפתרון המחלוקות.

בעולם המשפטי קיימים גישורים בתחומים שונים כמו בהליך גירושין. בתחום העסקי העתיקו את שיטת הגישור הזו כדי להביא לסיומם של סכסוכים שנמשכים לעיתים פרקי זמן ארוכים ללא כל תזוזה.

בתי המשפט מעודדים את הליכי הגישור העסקיים כדי להקטין ולו במעט את הכמויות העצומות של התיקים המתנהלים בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. הליך גישור שמסתיים בהסכמה של שני הצדדים ונחתם על ידם בהסכם, מקבל מבית המשפט תוקף של פסק דין וכך אין המשכיות לתיק שהתחיל להתנהל בבית המשפט.

אופן ההתנהלות בגישור עסקי

גישור עסקי הוא הליך גישור בין עובד למעסיקו בנושא תביעות חוזיות, תנאי העסקה, פיצויים ועוד, בין שותפים המעוניינים לסיים את העבודה המשותפת ביניהם ומתגלים מחלוקות על אופן חלוקת הכספים, הרכוש והמשך הפעילות העסקית הכולל התנהלות מול הלקוחות הוותיקים.

ניהול הליך הגישור

המגשר משרדנו המוסמך לנהל הליך גישור לאחר שעבר בהצלחה את הקורס הייעודי, הוא זה שמנהל הליך זה.

בשלב הראשון שומע המגשר את גישתו של כל אחד מהצדדים במקרה הנדון, טענותיו, בקשותיו וזכויותיו. בשלב השני נערך עימות בין הצדדים המאפשר למגשר הבנה מעמיקה של האינטרסים המניעים את כל אחד מהצדדים וההישגים או ההפסדים שלו הנובעים מהסכסוך המתמשך.

המגשר מזהה כבר מתחילת הדיונים את המטרות והאינטרסים של כל אחד מהצדדים. במהלך הדיון הסוער ובסיומו, הוא מציע כמה הצעות מעשיות וחשבונאיות לפתרון המחלוקות עבור השותפים כמו חלוקה הוגנת של כספים, רכוש, לקוחות וכו'.

השותפים מעיינים בהצעות של המגשר וברוב המקרים החשיבה הראשונית היא לשלול את ההצעה ולא לקבל אותה. כל צד חש שהפסיד באופן החלוקה כספים, רכוש ושהוא היה אמור לקבל נתח הרבה יותר גדול.

גישור עסקי ממוקד

המגשר המיומן שלנו מסביר לצדדים שאם הם לא יקבלו את הצעת הגישור ההוגנת, ממתינה להם דרך ארוכה ומפותלת שתמשך חודשים או שנים בבתי הדין ואין כל ערובה שהתוצאה תהיה שונה.

ההבדל הוא בעיקר בכספים הרבים שיצטרכו הצדדים לשלם במהלך תקופה זו לעורכי הדין שלהם, דבר שיצמצם עוד יותר את סך הכספים שיעמדו לרשותם לאחר חלוקת הממון.

בנקודה זו חלק מהצדדים יחליטו לקבל את קביעת המגשר ויחתמו על הסכם הגישור. ויהיו גם אחרים שיעדיפו לנסות את מזלם בבית המשפט ולא יחתמו על הסכם גישור.

הצעות משתלמות
הלוואה עד ₪1,000,000

הלוואת אקספרס חכמה

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
מחיקת רישום שלילי BDI

בנייה ודירוג אשראי

לפרטים נוספים

הצעות משתלמות
תוכנית עסקית ובניית תקציב

לשנת 2019

לפרטים נוספים

סגירת תפריט