000

ייעוץ וליווי עסקי

הניהול הפיננסי בעסק מהווה את החוליה המקשרת בין כל חלקי העסק. מחלקת הייעוץ והליווי העסקי שמה לה למטרה ללוות את העסקים בתהליכים עסקיים ואסטרטגים בדרך לשגשוג וצמיחה.

במרבית החברות מורגש הצורך בניהול פיננסי כאשר החברה צומחת באופן מואץ, או כאשר העסק מתמודד עם אתגרים פיננסים פנימיים (קושי בתזרים מוזמנים, היעדר מערכת לניהול כספי), או עם אתגרים חיצוניים (משבר פיננסי, מיתון).

 

יועץ פיננסי חיצוני נחשף לעסקים בתחומים שונים והתמודד בהצלחה במספר רב של מצבים מורכבים שלעיתים יהיו חדשים עבור בית העסק.

יכולת הניתוח של מלווה פיננסי חיצוני מביאה לתובנות חדשות ואובייקטיביות שלעיתים נסתרות בפני בית העסק בשל תפיסה רגשית כלפי העסק או בשל תפיסה מקובעת.

בנוסף, היועץ מביא עימו ידע רב בהבנת המערכת הבנקאית, השפה הבנקאית וניתוח נכון של צרכי העסק הנוכחיים והעתידיים.

 

תהליך הייעוץ העסקי מותאם באופן אישי לצרכי כל לקוח ולקוח ומורכב ממספר עקרונות חשובים:

 

ניתוח הנתונים הכספיים של בית העסק- ניתוח הפעילות העסקית, הנתונים הפיננסים, מבנה האשראי וצרכי העסק בהווה ובראייה עתידית

ניהול תזרים מוזמנים- תזרים מזומנים הינו כלי המשמש לתכנון תקציבי וניהולי לכסף הנזיל של העסק אשר מאפשר לבעל העסק לתכנן באופן יעיל את התנועות הכספיות ולהימנע ממצב בו למרות שהעסק רווחי, אין מספיק כסף נזיל המאפשר את קיומו.

באמצעות שימוש בדוח תזרים מזומנים ניתן להיערך לראש לתשלומים לספקים שונים, דחיית והקדמת תשלומים ותכנון גיוס אשראי מסחרי.

ב-"טל גרופ" אנחנו מנהלים את תזרים המזומנים על בסיס יום-יומי!

 

בנייה תוכנית עסקית ועבודה במסגרת תקציב- תוכנית עסקית הינה תוכנית המנתחת את ביצועי ומאפייני העסק ממספר כיוונים, התוכנית מגדירה יעדים ומטרות ואת דרכי הפעולה על מנת לעמוד באותם היעדים.

התוכנית העסקית בנויה מניתוח החוזקות והחולשות של העסק, ניתוח הענף והביקוש למוצר בסביבה הקרובה והרחוקה, בדיקת היתכנות כלכלית ורווחיות, הגדרת יעדים ומטרותוגיבוש תוכנית אסטרטגית ודרכי פעולה.

 

 ניהול מערכת האשראי של העסק- במציאות הנוכחית ישנה חשיבות עצומה לניהול מערך האשראי של בית העס, ניהול ושיפור היחסים העסקיים מול הבנק תוך שימוש ב"שפה בנקאית"

 

השתלבות במערך הניהולי והשתתפות בקבלת החלטות אסטרטגיות- מרכיב נוסף ומהותי בתהליך הליווי העסקי הינו השתתפות בתהליכים ניהוליים בעסק, כולל קבלת החלטות אסטרטגיות, בדיקת כדאיות השקעות וכניסה לתחומים ושווקים חדשים.

 

פיתוח והקמת עסק-

ב"טל גרופ" אנו מלווים את הלקוח כבר משלב הרעיון העסקי.

בעת רעיון להקמת עסק אנו בוחנים להקים את ההיתכנות הכלכלית של העסק הכוללת את עלויות ההקמה, רמת הסיכון של הענף וההכנסות אל מול ההוצאות העתידיות.

חשוב לקחת בחשבון את תזרים המזומנים הצפוי בהקמת עסק- תקופת הזמן מרגע שמתבצעת ההשקעה ועד לרגע בו הוא רואה רווחיות, בחינת ההוצאות בעת ההקמה, ניהול ורכישת מלאי, תשלום המשכורות לעובדים.

בנוסף לכל אלה יש גם לקחת בחשבון מרווח תזרימי אשר יאפשר לבעל העסק לעמוד בפני הוצאות גבוהות מהצפוי מבלי להיקלע למצב בו הכסף הושקע, אך העסק לא יכול להתחיל לפעול.

בנוסף, יש צורך לבחון את נתח השוק הצפוי לו וכיצד לגרוף נתח שוק ולהגיע אל הלקוחות הפוטנציאלים, כיצד לתמחר את המוצר כדי שיהיה רווחי וכן תחרותי תוך מקסום הפוטנציאל הכלכלי הגלום בעסק.

כל המאפיינים הללו נבחנים באמצעות בנייה של תוכנית עסקית.

 

הערכת שווי חברות ועסקים-  

 

הסיבות לביצוע הערכת שווי הן רבות, העיקריות שבהן הן לצורך ביצוע השקעות הון, מכירה של חברה או בית עסק, השפעות מיסוי שונות ועידכון מידע כחלק מדוחות פיננסים.

במסגרת שירות זה המומחים שלנו יעריכו את שווי החברה והעסק על פי מודלים ומדדים שונים כאשר ייבחנו הדוחות הפיננסים, מוניטין החברה, ערך השוק של נכסים דומים.

לפגישת ייעוץ חינם עם כלכלן חייגו או השאירו פרטים ונשמח לחזור בהקדם

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
000

קבוצת "טל גרופ" הוקמה בשנת 2011 ונחשבת פורצת דרך בתחום הייעוץ הכלכלי, העסקי, גיוס אשראי והליווי הפיננסי בישראל. הקבוצה מעניקה ללקוחותיה תחת קורת גג אחת את כל הנדרש בתחום הפיננסי בעזרת צוות מומחים בעל ידע נרחב משיגה הקבוצה ללקוחותיה תוצאות מקסימאליות וחוסכת להם זמן,טרחה וכסף.

צרו קשר


בעלי המלאכה 12, ק.ביאליק
מיקוד 45782
073-787-73-77

מפת הגעה